Zgodnie z uchwałą nr 67/2018/2019 Rady Wydziału Zarządzania UG z dnia 31.01.2019 r. każdy student studiów stacjonarnych od roku akademickiego 2019/2020 zobowiązany jest w toku studiów do realizacji przynajmniej jednego przedmiotu w języku angielskim.
Absolwent posiada wiedzę z zakresu operacji portowych, zrównoważonych systemów transportowych i integracji logistyki. Studia MIPMAL to wrota do kariery w międzynarodowej branży morskiej logistyki i zarządzania portami, w której rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.
Program studiów powstał we współpracy z przedstawicielami władz portów państw Sojuszu SEA-EU. Każdy semestr MIPMAL to unikalny moduł dydaktyczny poświęcony innemu aspektowi branży morskiej logistyki. Na początku studenci zgłębią tajniki usług i operacji portowych, następnie zdobędą wiedzę z zakresu logistyki i gospodarki portowej, a na trzecim semestrze zaznajomią się z prawem portowym i procesami cyfryzacji wykorzystywanymi w logistyce portowej. Czwarty semestr, to wybór jednej ze ścieżek: zawodowej albo naukowej.
Semestr 1: Usługi i operacje portowe (30 ECTS)
Semestr 2: Ekonomia i logistyka portów (30 ECTS)
Semestr 3: Prawo portowe i cyfryzacja (30 ECTS)
Semestr 4: Do wyboru:
lub
W trakcie studiów studenci zdobędą:
W ramach przygotowań do utworzenia MIPMAL twórcy kierunku spotkali się z przedstawicielami największych portów w Gdańsku, Kadyksie, Splicie, Algarve i na Malcie. Współpraca z biznesem nie kończy się wyłącznie na wsparciu w zaprojektowaniu studiów, część zajęć MIPMAL poprowadzą eksperci z branży logistyki morskiej i portów. Co więcej, praktyki w ramach ostatniego semestru będzie można zrealizować w jednej z instytucji, która zaangażowała się w przygotowanie kierunku.
W trakcie drugiego roku studenci będą mogli wziąć udział w specjalnej sesji doradczej, podczas porównają swoje dotychczasowe osiągnięcia i zainteresowania z potrzebami rynku pracy. Po ukończeniu studiów studenci będą mieli liczne możliwości zatrudnienia w sektorach gospodarki niebieskiej np. jako:
Po ukończeniu studiów studenci będą mieli liczne możliwości zatrudnienia w sektorach gospodarki niebieskiej.